5 prezentacji, które otworzą oczy zarówno marketerom jak i klientom.

Zaktualizowano: 28 paź 2020


Gramy w otwarte karty. W tym poście znajdziesz 5 przełomowych prezentacji, które otworzą Ci oczy na proces decyzyjny. Behawioralne podejście do marketingu... i nie tylko. Warto je znać i stosować odpowiedzialnie.

Richard Shotton: „The Choice Factory”


Richard Shotton definiuje 25 błędów poznawczych wraz z przykładami i pokazuje jak stosować konkretny mechanizm w marketingu.


=> Zajrzyj do książki

=> Streszczenie

=> Tu kupisz
Phil Barden: „Decoded”


Phil Barden prezentuje 5 psychologicznych typów tworzenia angażującej komunikacji marketingowej: sprzedawanie poprzez asocjację, sygnalizowanie i zasady budowania mechanizmu nagród, targetowanie widzenia obwodowego oraz logikę stawiania celów.


=> Zajrzyj do środka

=> Streszczenie

=> Tu kupiszRoger Dooley: „Neuromarketing”


Roger Doodley obrazuje w jaki sposób decyduje mózg. Pokazuje mechanizmy, pomaga zrozumieć jak komunikować się z jego podstawowymi potrzebami i wzorcami decyzji oraz jak wygląda konwersja na salony.


=> Zajrzyj do środka

=> Streszczenie

=> Tu kupisz


Nir Eyal: „How to Build Habit-Forming Products”


Nir Eyal pokazuje zależności między psychologią, technologia i biznesem. Objaśnia w jaki sposób tworzyć usługi i produkty, żeby ludzie z nich regularnie korzystali.


=> Zajrzyj do środka

=> Streszczenie

=> Streszczenie video

=> Tu kupisz
Byron Sharp: „Branding”


Byron Sharp dzieli się naukowym podejściem do marketingu opartym o badania i ich weryfikację. Zwraca uwagę na kontekst zakupowy (a nie tylko na segmentacje klientów ze względu na typ – dane personalne ).

=> Zajrzyj do środka

=> Streszczenie

=> Tu kupisz#heurystyki #marketing #targetowaniebehawioralne #ByronSharp #Brainfluence #RichardShotton #Howbrandsgrow #marketing #NirEyal #Decoded #RogerDooley #TheChoiceFactory #PhilBarden #Hooked

Źródła:

  • www.juliakolodko.com/pl

  • https://brandgenetics.com/decoded-the-science-behind-why-we-buy-speed-summary/

  • https://www.kathyvarol.com/single-post/2016/08/04/Brainfluence-100-Ways-to-Persuade-and-Convince-Consumers-with-Neuromarketing-by-Roger-Dooley

  • https://www.google.com/search?q=Hooked+%3A+How+to+Build+Habit-Forming+Products+summary&oq=Hooked+%3A+How+to+Build+Habit-Forming+Products+summary&aqs=chrome..69i57.7692j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#kpvalbx=1

  • https://medium.com/@Milan__Amin/a-summary-of-how-to-form-habit-forming-products-by-nir-eyal-75b8230d602836 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie