Sportowe aplikacje mobline w marketingu.

Zaktualizowano: 29 paź 2020

Dziennie na YouTube umieszczanych jest ponad 85 tysięcy filmów. Serwis ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z Internetu. Widzowie oglądają codziennie setki milionów godzin filmów i generują miliardy wyświetleń.
„To jest taki moment, że się modlą nawet niewierzący”. Taki komentarz padł podczas Mistrzostw Świata 2015 w piłce ręcznej. Zdaje się on potwierdzać, że sport jest taką dyscypliną życia, która wyzwala mega emocje. Jednym wystarczy posłuchać, czy pooglądać. Inni wolą doświadczyć.


Z pomocą trenerska spieszą aplikacje mobilne wśród których na podium plasuje się Endomondo.

Źródło: Rzetelne badania


Fakt użyteczności aplikacji mobilnych wykorzystywany jest również w marketingu. Sprytny marketing zdecydowanie wychodzi poza obszar czysto promocyjny. Wchodzi w dialog z klientem dostarczając użytecznych rozwiązań wspierających, motywujących do rozwoju i jednocześnie zapewniający stały kontakt z marką.


Jednak biorąc pod uwagę, że użytkownicy Androida w marcu 2017 roku mogli ściągnąć 2,8 miliona aplikacji, warto uwzględnić czynniki mające wpływ na dotarcie z komunikatem do klienta.

Źródło: App&More


Przykłady:

1. Adidas2. 94fifty3. Zepp
4. Nike5. Reebook6. Puma7. Strava

8. MioShare9. The North Face

Jak widać marketing może być narzędziem jednoczącym ludzi w słusznej sprawie. Mobilizować do rozwijania pasji czy rozładowania codziennego stresu ukierunkowane na zdrowe „używki” poprawiające jakość życia i dodające energii. Komunikować pozytywną zmianę w codzienność, bo „każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca” (JPII… patron sportowców ? 😉 Chciałoby się rzec: w zdrowym ciele, zdrowy duch?

A co Ty sądzisz o takiej formie komunikacji marketingowej?

Źródło:

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie