Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I: reach.

Zaktualizowano: 29 paź 2020

Jak już zostało wspomniane we wprowadzeniu do uczenia maszynowego (Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) pierwszym etapem wspólnej podróży z klientem jest etap: reach. Za pomocą content marketingu czy strategii SEO możliwe jest przekierowanie odwiedzających na konkretną stronę i rozpoczęcie “customer journey”. Na tym etapie zarówno AI jak i modele propensity mogą służyć wzrostowi zainteresowania, a docelowo zaangażowania wśród potencjalnych klientów.
4 przykłady:

1. Smart content curation

Dzięki tej technice możliwe jest komunikowanie adekwatnych treści konkretnemu użytkownikowi. Najbardziej popularnym założeniem zaaplikowanym w tym modelu jest zestawienie decyzji zakupowych w postaci : “klienci, którzy kupili produkt X również kupili produkt Y”. Model ten może analizować treści na stronach internetowych, blogach, subskrypcjach itd., a następnie dostarczenie adekwatnych, spersonalizowanych ofert.  Im klient częściej odwiedza stronę, wchodzi w interakcję z konkretnym kontentem, tym więcej danych do analizy dostarcza. Na tej podstawie, dzięki odpowiednim algorytmom, generowane są rekomendacje produktów, treści, itd dla unikalnego użytkownika.

Przykład zastosowania:

Netfix: How to Make Your Content More Bingeable2. Programmatic media bidding 

Taktyka ta umożliwia generowanie targetowanych reklam dla najbardziej relewantnych klientów. Pod uwagę brane są takie czynniki jak oglądalność, lista targetowanych produktów, częstotliwość odwiedzania strony, itd. Dzięki takiej analizie, sztuczna inteligencja podpowiada jaki produkt polecić danemu użytkownikowi, w jakim kanale w czasie rzeczywistym. 

Przykład zastosowania:

Kellog: Kellogg Dishes Up Offline Sales With Programmatic Buying3. AI generated content

Aplikacja ta umożliwia budowanie contentu bazując na bazie danych i strukturach. Wykorzystywana jest przy tworzeniu standardowych raportów zwłaszcza dotyczących zarobków i danych rynkowych. Często wykorzystywana w branży finansowej.

Przykład zastosowania:

Wordsmith: Automated Insights 4. Voice search 

Wyszukiwanie głosowe  w działaniach marketingowych opiera się na wykorzystywaniu technologii opracowanej przez takich gigantów jak: Google, Amazon, Apple. Jest duże prawdopodobieństwo, że ta taktyka będzie maiła sporo do „powiedzenia” w innowacyjnym podejściu do strategii SEO. Marki wykorzystujące wyszukiwanie głosowe będą mogły osiągnąć pokaźne zyski za pośrednictwem ruchu organicznego z zamiarem zakupu dzięki zwiększonemu ruchowi porzez wyszukiwarki sterowane za pomocą wirtualnego, osobistego asystenta. 

Przykład zastosowania:

Google, Amazon, Apple: This Is the Biggest Battle in Tech Right NowA w następnym odcinku etap II : act.Źródło:

15 Applications of Artificial Intelligence in Marketing. Robert Allen.

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie