Raportowanie
i analityka

Porządkujemy i interpretujemy dane.

Raportowanie i analityka

Wiemy, że coraz więcej organizacji tonie pod nadmiarem gromadzonych informacji. Dane sprzedażowe, historia interakcji z klientami, dane z kanałów cyfrowych, systemów promocyjnych, CRM.

Od danych do wiedzy

Towarzyszymy naszym klientom w drodze od chaosu danych do interpretacji, syntetycznych wniosków i opartych na nich decyzji.

266137272_bw.jpg
226342403_bw.jpg

Tematyczne data marty,
customer data platform

Potrafimy integrować dane z różnych systemów, a w naszym zespole pracują programiści baz danych, którzy przygotowują skrypt i interfejsy pozwalające zbierać dane z różnych obszarów w jednym miejscu. 

KPI - kluczowe wskaźniki efektywności

Od niemal dekady analizujemy dane dużych organizacji. Pomagamy im wybrać to, co warto mierzyć a następnie ujednolicić podejście do raportowanych wskaźników, czasem nawet unifikując ich matematyczne definicje pomiędzy zespołami.

286634067_bw.jpg

Grupy kontrolne

Ale same wskaźniki to często zbyt mało by móc odpowiedzieć na pytanie czy to co wynika z pomiaru do dobra czy zła wiadomość? Konwersja z kampanii na poziomie np. 6% oznaczająca, że 6 osób na 100, które dostały nasz komunikat zdecydowało się na zakup, to tylko połowa historii. Często warto spojrzeć na porównanie z tymi, którzy nie zostali objęci kampanią. Odpowiednia dobrana grupa kontrolna i statystycznie istotne różnice w obserwowanych pomiarach są cennym elementem oceny działań marketingowych.

230126875_bw.jpg

Modele rekomendacyjne
i scoringowe

Uporządkowane dane opisane metrykami pozwalają nam budować własne modele rekomendacyjne i scoringowe. Od kilku lat rozwijamy własny model rekomendacyjny dla zakupów powtarzalnych, który - na podstawie historii zakupów danego klienta oraz charakterystyki danego produktu - potrafi wskazać odpowiedni moment do przypomnienia o kolejnym zakupie.

R, PowerBI, ale i Google Analytics czy Hotjar

Naszym ulubiony środowiskiem matematyczno-statystycznym jest R, choć w wielu projektach wykorzystujemy także Microsoft PowerBi. Sięgając po dane z działań online często wykorzystujemy Google Analytics i Hotjar. Potrafimy zbudować odpowiednie wyzwalacze zdarzeń w GTM by możliwie najpełniej uzupełnić dane z rożnych systemów o to, co wydarzyło się na stronie internetowej czy aplikacji mobilnej.

Chcesz odkryć nowe możliwości dzięki analityce i raportowaniu?

Napisz do nas, chętnie opowiemy Ci więcej!

Sprawdź też koniecznie posty na naszym blogu dotyczące analityki.