Raportowanie
i analityka

Porządkujemy i interpretujemy dane.

Raportowanie i analityka

Wiemy, że coraz więcej organizacji tonie pod nadmiarem gromadzonych informacji. Dane sprzedażowe, historia interakcji z klientami, dane z kanałów cyfrowych, systemów promocyjnych, CRM.

Od danych do wiedzy

Towarzyszymy naszym klientom w drodze od chaosu danych do interpretacji, syntetycznych wniosków i opartych na nich decyzji.

Tematyczne data marty,
customer data platform

Potrafimy integrować dane z różnych systemów, a w naszym zespole pracują programiści baz danych, którzy przygotowują skrypt i interfejsy pozwalające zbierać dane z różnych obszarów w jednym miejscu. 

KPI - kluczowe wskaźniki efektywności

Od niemal dekady analizujemy dane dużych organizacji. Pomagamy im wybrać to, co warto mierzyć a następnie ujednolicić podejście do raportowanych wskaźników, czasem nawet unifikując ich matematyczne definicje pomiędzy zespołami.

Grupy kontrolne

Ale same wskaźniki to często zbyt mało by móc odpowiedzieć na pytanie czy to co wynika z pomiaru do dobra czy zła wiadomość? Konwersja z kampanii na poziomie np. 6% oznaczająca, że 6 osób na 100, które dostały nasz komunikat zdecydowało się na zakup, to tylko połowa historii. Często warto spojrzeć na porównanie z tymi, którzy nie zostali objęci kampanią. Odpowiednia dobrana grupa kontrolna i statystycznie istotne różnice w obserwowanych pomiarach są cennym elementem oceny działań marketingowych.

Modele rekomendacyjne
i scoringowe

Uporządkowane dane opisane metrykami pozwalają nam budować własne modele rekomendacyjne i scoringowe. Od kilku lat rozwijamy własny model rekomendacyjny dla zakupów powtarzalnych, który - na podstawie historii zakupów danego klienta oraz charakterystyki danego produktu - potrafi wskazać odpowiedni moment do przypomnienia o kolejnym zakupie.

R, PowerBI, ale i Google Analytics czy Hotjar

Naszym ulubiony środowiskiem matematyczno-statystycznym jest R, choć w wielu projektach wykorzystujemy także Microsoft PowerBi. Sięgając po dane z działań online często wykorzystujemy Google Analytics i Hotjar. Potrafimy zbudować odpowiednie wyzwalacze zdarzeń w GTM by możliwie najpełniej uzupełnić dane z rożnych systemów o to, co wydarzyło się na stronie internetowej czy aplikacji mobilnej.

Chcesz odkryć nowe możliwości dzięki analityce i raportowaniu?

Napisz do nas, chętnie opowiemy Ci więcej!

Sprawdź też koniecznie posty na naszym blogu dotyczące analityki.