AlphaPicture. Personalizowane pomysły na wyciągnięcie ręki!

Zaktualizowano: 28 paź 2020

Jak celnie zauważył Don McCullin: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda Ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Każdy komunikat, który ma być przekazem człowieka do człowieka nie powinien być banalnym monologiem. W relacje wpisana jest dialogiczność. Uwrażliwienie na osobę w obrębie autentycznego kontekstu. Komunikat powinien być dedykowany bezpośrednio konkretnemu adresatowi, a do tego jest potrzebny świadomy nadawca…

W 2002 roku miłośnik fotografii, inżynier Michael von Aichberger, opracował technologię personalizacji obrazu, która jest cały czas rozwijana. Umożliwia ona komunikację za pomocą personalizacji gotowych motywów jak i indywidualną kreację prywatnych zdjęć. Unikatowa forma ubrana w wysoką jakość ….

Alphapicture. Korzyści dla Ciebie?

  1. brak wymogu dodatkowego oprogramowania

  2. niesamowicie realistyczna personalizacja obrazu

  3. bezpłatny dostęp do bazy z 1000 motywów

  4. motywy nawet z wieloma liniami tekstu do personalizacji

  5. funkcja „obraz w obrazie”

  6. generowanie zdjęć lub samodzielny druk danych (plik pdf) za pośrednictwem portalu lub interfejsu internetowego (API)

  7. projekty do pełnej realizacji po naszej stronie

  8. prywatne zdjęcia do przetworzenia w motywy gotowe do personalizacji

Przykłady wykorzystania Alphapicture

Personalizowane obrazy mają szerokie zastosowanie zarówno w kontekście komunikacji biznesowej jak i prywatnej. Pomysły można nie tylko przetestować, zwizualizować, ale również komunikować poprzez social media.

Szukając inspiracji do wykorzystania personalizwoanych obrazów, warto zadać sobie parę pytań otwierających nowy wymiar komunikacji, która zaskoczy adekwatnością, rozbawi poczuciem humoru, a przede wszystkim potwierdzi, że nasz odbiorca jest dla nas ważny.

Konkrety w praktyce?

1. Kalendarze Od jakiego miesiąca zaczyna się Twój rok? Bo przecież rok wcale nie musi trwać od stycznia do grudnia. Może właśnie zaczynasz współpracę z nowymi klientami? Otwierasz biznes lub chcesz przygotować podarunek dla swoich pracowników? Albo sprawić personalizowany prezent z okazji rocznicy ślubu, 18-tki, narodzin dziecka czy Dnia Matki? W Alphapicture do wykorzystania jest 30 różnych szablonów kalendarzy, gdzie możesz również zaimplementować i wykorzystać własne projekty.

2. Podziękowania, pocztówki, zaproszenia, ulotki, broszury, selfmailery, opakowania 3D Chcesz zaprosić na konferencję partnerów biznesowych? A może upłynął kolejny rok owocnej współpracy? Otwierasz ekskluzywną restaurację, butik, klub czy biuro podróży? Nowy Klient właśnie dołączył do Twojego biznesu? Chcesz stworzyć spersonalizowane zaproszenia na ślub dla gości albo podziękować im, że uczestniczyli w ważnym dla Ciebie wydarzeniu? Ktoś z Twoich bliskich obchodzi znaczącą rocznicę? Organizujesz bal sylwestrowy, a nadal nie masz pomysłu na zaproszenia ?

3. Czasopisma, miesięczniki Jesteś wydawcą miesięcznika subskrypcyjnego i chcesz je spersonalizować dla swoich klientów? A może zaskoczysz swoich gości na konferencji czasopismem branżowym z pomocą Alpha Picture ? Lub chcesz podarować książkę na wyjątkową okazję i zaprojektujesz dedykowana okładkę?

4. E-Marketing, videomarketing Wspierasz komunikację między klientami a dostawcą produktów/usług za pomocą newsletterów czy triggerów? Prowadzisz kampanię CSR? NGO? A gdyby tak wykorzystać spersonalizowaną ofertę? Zaproszenie? Na mecz? Na koncert? Na inny event? A może spersonalizowany kupon powitalny? Spersonalizowana karta prezentowa/voucher? Kupon urodzinowy? Kupon rabatowy dedykowany pod oferty świąteczne? Albo powiadomienie o konkursie? Chcesz podziękować na koniec roku za udana współpracę swoim partnetrom biznesowym? A może złożyć życzenia wyczarowując komunikację one-to-one?

5. Dokumenty „Transpromo” Wystawiasz faktury dla klientów? Wysyłasz powiadomienia o bonusach? chcesz spersonalizować wyciągi bankowe lub bilety wstępu? Takie dokumenty to dodatkowe medium w którym personalizowany obraz może pełnić funkcje promocyjne.

6. E-Commerce Prowadzisz sklep internetowy? Chcesz zaprosić ponownie klientów, którzy porzucili koszyk z zakupami, poinformować o ofercie targetowanej, reaktywować bazę za pomocą przypomnień? Przypomnieć o dedykowanych ofertach przypisanych do indywidualnego konta klienta?

7. Spersonalizowane strony internetowe Chcesz mieć spersonalizowane zdjęcia na swojej stronie internetowej? Personalizowany baner na stronie Twojej firmy? A może stworzyłeś sobie stronę internetową w związku z jakąś uroczystością, np. ze ślubem i wszelkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi wydarzenia? I tam możesz wrzucić, swoje osobiste, spersonalizowane zdjęcia. Alphapicture pomoże i w tym projekcie. A odwiedzający stronę będą zachwyceni.

8. Aranżacja wnętrz Spersonalizowana przestrzeń? Dodaje energii i pobudza do działania. Uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, sprawia, że czujesz się jak u siebie. Może też wnosić poczucie humoru i poprawić nastrój. Bez względu czy jest to przestrzeń w kreatywnym biurze, w restauracji, w domu. Niezależnie czy jest to obraz inspirujący większość odbiorców czy “zakodowana” wiadomość tylko jasna dla Ciebie 😉 Granic możliwości nie ma końca…

Metoda „gumowej kaczuszki” dla programistów 😉

9. Prezentacje Przedstawiasz ofertę współpracy nowym klientom? A może masz wystąpienie publiczne dedykowane konkretnym odbiorcom? Personalizowany obraz jest dopełnieniem kreatywnego storytellingu.

10. Personalizowane gadżety (poduszki, zasłony, koce, narzuty, ręczniki)

„Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji, oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania”. AlphaPicture jest rozwiązaniem technicznym, które wspiera podmiotową komunikację z pomocą obrazu o unikatowej formie w wysokiej jakości. Jest to narzędzie proste w użyciu i jednocześnie wymagające wyczucia od nadawcy. Zanim je zastosujesz weź na warsztat przekrojowe dane o adresacie, poznaj i przeanalizuj. Stwórz komunikat zaskakujący adekwatnością, dopasowany do osoby.

Źródło:

  • http://www.alphapicture.com/pl/strona-glowna/

#AlphaPicture #personalizacja