Kliencie, welcome tu! Efektywny welcome e-mail

Zaktualizowano: 4 cze 2020

“Zapisz mnie, a zapomnę. Potwierdź, zapamiętam. Przywitaj, a zostanę”. To co wziąć pod uwagę w wysyłce maila powitalnego i jaki kontent można w nim umieścić ?


Podstawowe 4 czynniki, które warto uwzględnić: 1. tytuł maila 2. czas 3. adres nadawcy 4. personalizacja i odpowiednie dopasowanie kontentuŹródło : Smart Insights


7 przykładów kontentu komunikacji powitalnej:


1. Welcome e-mail typu „Hello” W tego typu komunikacji chodzi o przywitanie w bezpośrednim, przyjacielskim tonie. Zademonstrowanie w jaki sposób marka będzie się komunikować. Klient nie jest bombardowany ofertami czy CTA. Należy pamiętać, że konwersja nie jest tu od razu celem na pierwszym planie.

2. Welcome e-mail typu „Thank you” W e-mailu powitalnym można zawrzeć podziękowanie za subskrypcję i uchylić rąbka tajemnicy dotyczącego kontentu, którego klienci mogą się spodziewać. Wartością dodaną będzie zbudowanie zaufania klientów do marki i poczucie bycia docenionym, co może mieć pozytywny oddźwięk w obrębie zaangażowania konsumenckiego.

3. Welcome e-mail typu „oferta”

Prosty, a jednocześnie skuteczny sposób zainteresowania nowo zarejestrowanych klientów oferta specjalna na przywitanie – tym samym promując oferty z dodatkowym rabatem. Jest to efektywny sposób na zwiększenie współczynnika klikalności i konwersji. Warto zwrócić uwagę na format wiadomości. Ponad połowa klientów blokuje domyślnie maile sformatowane jako obraz.


4. Welcome e-mail typu „prezentacja”

Mail powitalny w formie prezentacji jest bardzo popularną formą komunikacji, dlatego może być uznany jako powszechny i tym samym mało efektywny. Wykazuje swoją największą skuteczność jeśli komunikowany jest w formie “ścianki korzyści”.
5. Welcome e-mail typu „karta zakupowa”

Inna dość popularna forma maila powitalnego jest karta zakupowa. Jednak ze względu na wysoką częstotliwość otrzymywania tych form e-maili każdego dnia, jest duże prawdopodobieństwo, że klient go zignoruje.
6. Welcome e-mail typu „video” Wideo w e-mailu może być niezłym wyzwaniem. Ta forma komunikacji jest zazwyczaj zarówno bardzo skuteczna i atrakcyjna jak i…bezużyteczna (w przypadku blokowania treści wideo przez klientów poczty elektronicznej). Dlatego wskazane jest testowanie wysyłki komunikacji powitalnej na mniejszych partiach z listy subskrybentów, np. jeszcze przed kampanią powitalną. Dodatkowym półśrodkiem może być umieszczenie linku z przekierowaniem do filmu zamiast implementacji wideo bezpośrednio w mailu.Welcome e-mail typu „rozkładówka”

Jasność przekazu eliminuje niepewność i przyczynia się do wzrostu zaufania. Jeśli w komunikacji zawarty będzie kontent dotyczący produktu/ usługi, potencjału możliwości i przedstawienie pełnego ekosystemu powiązań w przystępnej formie – niewątpliwie takie podejście będzie miało odzwierciedlenie w skali konwersji.
A Ty? Który welcome e-mail najchętniej otwierasz?

127 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie