Riviera Summit – czyli co robiliśmy w Nicei majem…

Zaktualizowano: 29 paź 2020

Udziału w spotkaniu nie można sobie kupić, takie zaproszenie można tylko otrzymać. Nam się poszczęściło i jako jedyny partner Selligenta w Polsce, pod koniec maja pojechaliśmy do Nicei (ach!) na  Selligent Riviera Summit.


Selligent to belgijska firma, która swoim narzędziem klasy marketing automation dynamicznie podbija europejski, a ostatnio i amerykański rynek. Wśród jego klientów są takie marki jak Zalando (globalnie), Samsung (Europa), Ikea (Włochy), ING (Holandia), czy T-­mobile (USA).


Co roku Selligent wybiera jedno europejskie miasto, do którego zaprasza pracujące na jego rozwiązaniu agencje, firmy oraz swoich partnerów. Wydarzenie ma na celu wymianę doświadczeń, rozwinięcie sieci kontaktów oraz przedstawienie najciekawszych projektów zrealizowanych na Selligent’cie. Wszystko to uświetnione jest wykładami o najważniejszych trendach, wygłaszanymi przez ekspertów dziedziny marketingu z całego świata. Na koniec odbywa się gala rozdania nagród (Selligent Awards) za najlepsze kampanie minionego roku.
Zainspirowały nas prezentowane wykłady. Moimi ulubionymi było wystąpienie Roy’a Vella, (bardzo polecam jego prezentację The Mobile Wave), dzięki któremu wiem, że na świecie jest więcej telefonów komórkowych niż szczoteczek do zębów (przykład tak zwanej wiedzy bezużytecznej, ale jakże ciekawy!) oraz prezentacja Enno Jönsson’a z Facebook’a. Opowiadał on o pokoleniu Y (tzw. milenialsi), ich braku przywiązania do czegokolwiek, (a więc i braku lojalności), konieczności bycia online i związanych z tym ich największych obawach – czyli o tym, jak FOBO (fear of being offline) coraz bardziej przemienia się w FOMO (fear of missing out). Bardziej szczegółowe wyniki badania można znaleźć na stronie Facebook for business.


Nagrody za kampanie roku zostały przyznane w 10 kategoriach: Campaign of the year (według jury i publiczności), Partner of the year, Creative, Marketing innovation, Data-driven content, Acquistion, Omnichannel, Original contest, Loyalty building. Kampanię roku według jury przeprowadził Neckerman, a według publiczności – Samsung. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na specjalnej stronie poświęconej Selligent Awards, a wszystkie nagrodzone kampanie, wraz z ich wynikami i sukcesami, jakie odniosły, można obejrzeć tutaj.


Wydarzenie zakończyło się imprezą na plaży, a nad nami co kilka minut przelatywały lądujące na nicejskim lotnisku samoloty. I nie tylko nam to nie przeszkadzało, ale i uświetniało fantastyczną zabawę. Z niecierpliwością czekamy na to, co Selligent przygotuje za rok, bo na pewno o tym opowiemy.

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie